Święto 15 sierpnia spędziliśmy wyjątkowo – w postaci sesji zdjęciowej naszych podopiecznych w studio fotograficznym Anny Łosiak, z gościem specjalnym – Łukaszem Kadziewiczem – dwukrotnym olimpijczykiem i wicemistrzem świata, reprezentantem Polski w piłkę siatkową. Sportowiec wyrósł przed nami jak grzyb po ostatnim deszczu, zwarty i gotowy do pracy. Pomimo panującego chaosu i rozbieganych szkrabów szybko odnalazł się w nowej, wielozadaniowej roli modela – ambasadora fundacji oraz supermena. Górując nad wszystkimi wzrostem i zapałem Pan Łukasz starał się zgarnąć dzieci przed obiektyw.

Począwszy od ulubionych książeczek i misiów, kończąc na hicie tego lata ‚Idziemy do zoo’,prawie nic nie było w stanie skupić uwagi maluchów na dłużej. Nieposkromiona energia dzieci udzieliła się wszystkim, głównie rodzicom. Odkryliśmy nową metodę opieki nad gromadzą rozbieganych pociech – chóralne udawanie kichania, co daje niezwykle dobre efekty!

Chaos chaosem, ale zabawy było co niemiara. Nie było minuty by ktoś nie wybuchł śmiechem na śmieszną minę Filipka, uciekającego Olusia, hipnotyzującej Natalki lub Pana Łukasza, który starał się zapanować nad szóstką dzieci niekoniecznie uznających jego autorytet. Tak to jest z 2-4 latkami.

Na koniec sesji zostało wykonane grupowe zdjęcie całego zespołu fundacji z rodzicami, ambasadorami, a także z Grzegorzem Tkaczykiem, obecnym od początku dnia.

O Kadziewiczu i jego książce:

Łukasz Kadziewicz to polski siatkarz grający na pozycji środkowego; reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk oraz wicemistrz świata z 2006 roku. Prezydent Polski Lech Kaczyński w dniu 6 grudnia 2006 roku odznaczył mistrza Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia sportowe. Łukasz Kadziewicz w październiku 2011 podpisał umowę z Al Arabi Ad-Dauha, gdzie występował m.in. w klubowych mistrzostwach świata[3].

Na rynku pojawiła się właśnie długo oczekiwana  książka „Kadziu. Siatkówka i rock’n’roll” autorstwa Łukasza Kadziewicza, jednego z założycieli Akademii Siatkówki oraz  Łukasza Olkowicza, redaktora Przeglądu sportowego  (wydana jest przez Ringier Axel Springer Polska). Jest to biografia jednej z najbarwniejszych postaci polskiej siatkówki.

Zachowana w formie luźnych wspomnień książka przedstawi Wam dwie osobowości reprezentacyjnego środkowego oraz wiele ciekawych opowieści i pozwoli prześledzić kilkunastoletnią przygodę Łukasza, od pierwszych zajęć w Dobrym Mieście, do życia po zakończeniu profesjonalnej kariery.