5.07.2013 r., godz. 0.15 – jest już z nami! Nasze kochane maleństwo, nasz piękny syneczek! Nie da się opisać radości i wzruszenia na widok tej maleńkiej kruszynki, wyczekiwanej i kochanej już od pojawienia się dwóch kreseczek na teście 9 miesięcy wcześniej.

Ciąża przebiegała wzorowo, dzidziuś rozwijał się prawidłowo (tak przynajmniej nas wtedy zapewniano), poród także łatwy i bez komplikacji. Nic nie wskazywało na to, że Dominiś szykuje nam taką… hmmm „niespodziankę” a cały nasz radosny nastrój pryśnie jak bańka mydlana i zastąpi go ból, smutek i żal, tak przede wszystkim ogromny żal do świata, Boga i siebie samych… Chwilę po narodzinach okazało się bowiem, że Dominiś ma zespół Downa, a na doczepkę rozszczep podniebienia miękkiego. Jeszcze w tej samej dobie, około południa usłyszeliśmy kolejną diagnozę: wada serduszka CAVC (całkowity kanał przedsionkowo- komorowy). Na oddziale noworodkowym nasz maluszek spędził dwa tygodnie, z czego tydzień w inkubatorku, dogrzewany i z wyższą podażą tlenu. Nie ominęło go zapalenie płuc, nękały go spadki saturacji. Ciągle mam w głowie głośny, piszczący alarm pulsoksymetru, brrr.
Dnia, w którym przywieźliśmy Dominisia do domu nie zapomnimy nigdy, tego szczęścia przemieszanego z milionem obaw i strachem, czy sobie poradzimy? Było ciężko, ogromne trudności w karmieniu, wielokrotne pobyty w szpitalach, chwile grozy pod blokiem operacyjnym i widok naszego maleństwa umęczonego badaniami, zabiegami, operacjami… Ale daliśmy radę i było warto! Dominiś jest radosnym i żywiołowym chłopcem, który dzielnie pokonuje wszystkie trudności, jest naszym słoneczkiem!
Czasem jeszcze dopada nas poczucie żalu, niesprawiedliwości, gdzieś w głowie krąży pytanie: dlaczego właśnie On? Ale każdy, nawet najmniejszy postęp w jego rozwoju, każdy promienny uśmiech na tej pyzatej buźce zaraz przysłania wszelkie smutki wątpliwości. I kochamy Go… po prostu!
Jeśli właśnie urodziłaś dzieciątko zespołowe, nie potrafisz sobie z tym poradzić, czujesz się zagubiona i potrzebujesz wsparcia i pocieszenia, doradzę, pomogę: tel. 726119082
Pozdrawiamy, Ilona i Daniel – szczęśliwi i dumni rodzice wyjątkowego chłopca!

Share This