Karmienie piersią staje się coraz bardziej „popularne”. Nie bez kozery używamy tego stwierdzenia. W dobie bycia „fit”, kiedy to zalewają nas artykuły o tym „jak jeść naturalnie”, „jak odżywiać się zdrowo” i wiele innych, zabrakło nam tego podstawowego tematu – propagowania karmienia piersią. Tak naprawdę pokarm kobiecy jest najbardziej naturalnym pożywieniem, które dziecko powinno przyjmować od urodzenia. Nie ma nic bardziej prozdrowotnego, jak po prostu karmienie piersią.

Tak powstał pomysł na założenia Mama Zone Kielce Strefa Karmienia Piersią.
Właścicielka firmy jest Paulina Podolska-Słoń. Pracuje jako położna na oddziale wcześniaków. Ponadto w 2016 roku uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Prywatnie jest mamą, która nota bene sama miała kilka lat temu problemy laktacyjne. Pomyślała sobie wtedy, iż w przyszłości „zadba” o to, aby pacjentki w naszym mieście miały dostęp do aktualnych informacji na temat laktacji, karmienia oraz mogły liczyć na profesjonalną pomoc 24 godziny na dobę.
Na początku 2016 roku poznała świetną osobę! Magdalena Żońca – bo o Niej mowa – również jest położną oraz CDL-em (rozpoczęła pracę w szpitalu w Kielcach, w którym ja też pracuję – zaraz po tym, jak zrezygnowała z pracy w Warszawie). Dziewczyny od razu wiedziały, iż mają wspólne pasje, cele i będą tworzyć zgrany TEAM. Gdy tylko ruszyła działalność Mama Zone Kielce – rozpoczęły współpracę.
Działają lokalnie, jeśli chodzi o oferowane profesjonalne porady laktacyjne z dojazdem do domu pacjentek. Niestety nie są one refundowane z NFZ, jednak gwarantują pomoc w nawet najtrudniejszych kłopotach z karmieniem. Starają się rozwiać najróżniejsze wątpliwości świeżo upieczonych rodziców.
Paulina i Magda organizują też różne warsztaty, aby dotrzeć z edukacją do jak największej liczby osób. Paulina Podolska-Słoń prowadzi też edukację ciążową oraz wizyty patronażowe na NFZ.
Oprócz tego, na profilu FB Mama Zone Kielce, można poczytać interesujące i nieczęsto obalające pewne „mity” artykuły. W tym przypadku nasze działanie nie ogranicza się tylko do Kielc i okolic. Poprzez portal społeczności owy docieramy do szerokiego grona odbiorców.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.mamazone-kielce.pl
oraz https://www.facebook.com/mamazonekielce/

Ponadto Paulina założyła niedawno blog: www.karmieniemilove.pl , na którym będzie można przeczytać o najnowszych doniesieniach z dziedziny laktacji, dowiedzieć się jak wygląda praca położnej (i jednocześnie mamy), czy choćby zasięgnąć porady na temat karmienia.

Pozdrawiamy,
Zespół Mama Zone Kielce